W tekście omówiono strukturę zużycia energii w gospodarstwach domowych w ostatnich latach w Polsce ze szczególnym naciskiem na efektywność wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych. Wyróżnienia konkursowe otrzymały cztery osoby. Wojciech Bonenberg jest specjalistą w zakresie architektury przemysłowej i planowania przestrzeni, byłym dziekanem Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, członkiem Komitetu Architektury i Urbanistyki PAN. Badania percepcji i zachowań przestrzennych w środowisku miejskim wychodzą z założenia, że ludzie wartościują wygląd otoczenia, dostrzegają jego walory i wady.
Oferty bonusowe Pne.Gra w Polsce
Prezentacji aparatury i możliwości nowego centrum badawczego dokonał dr inż. Kolejne spotkanie robocze, zarówno z rektorem PK, jak z dyrektorem CTT PK odbyło się 8 grudnia. Wśród przedstawicieli Honeywell był obecny Todd Giles, Chief Technology Officer w Honeywell Aerospace. Reprezentant Politechniki Krakowskiej we władzach FUT będzie zajmował się m.in. Koordynacją i organizacją ogólnopolskiego obozu szkoleniowego POLIgon 2024, nadzorem nad projektem Inżynier – Lider Zespołu, przygotowaniem i koordynacją oferty szkoleniowej FUT dla samorządów oraz przygotowaniem newslettera wydarzeń branżowych dla studentów. – Bardzo cieszę się z tego, że moja działalność na uczelni została zauważona, doceniona i nagrodzona propozycją działalności w Prezydium Forum Uczelni Technicznych.
Nasi studenci ponownie ze złotem! Sukces PKanoe w zawodach betonowych kajaków w Niemczech
– Politechnika Krakowska obecna jest wszędzie tam, gdzie dyskutuje się o ważnych sprawach. Dlatego naszych ekspertów nie może zabraknąć podczas XXXIII Forum Ekonomicznego w Karpaczu. PK mocno angażuje się w tę inicjatywę, m.in. Kreuje panele w obszarze zrównoważonego rozwoju. Wierzymy, że strefa naszej uczelni i prezentowane tam zagadnienia będą cieszyły się dużym zainteresowaniem w czasie wrześniowego Forum.
Politechnika Krakowska i PKP Intercity podpisały porozumienie o współpracy
Jest on czy plinko jest bezpieczne absolwentem Wydziału Mechanicznego (kierunek inżynieria materiałowa). Na tym samym wydziale podjął także studia doktoranckie, a w 2015 r. Uzyskał stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie inżynieria materiałowa. Na podstawie uchwały Rady Dyscypliny Inżynieria Materiałowa Politechniki Śląskiej został mu przyznany stopień doktora habilitowanego.
– Rozpoczynamy wspólne działania z Hitachi Energy w obszarach, w których postęp technologiczny przyczynia się do rozwiązywania najbardziej istotnych wyzwań współczesnego świata. Transformacja i efektywność energetyczna, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi, inżynieria materiałowa oparta na inteligentnych materiałach, automatyzacja produkcji i autonomizacja systemów elektroenergetycznych, bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej. Nasza współpraca przyniesie obu stronom korzyści – mówi rektor Politechniki Krakowskiej prof. Andrzej Szarata. Możliwość prowadzenia badań, testowania produktów i technologii firmy w naszych światowej klasy laboratoriach. Z drugiej strony mamy możliwość zaangażowania się naszych naukowców i studentów w projekty, które zmieniają ludzkie życie na całym świecie.
- Spotkania z cyklu „Zostań Badaczką” organizuje Akademia Młodych Uczonych PAN.
- Fakt, że w przyszłym roku pierwsza grupa absolwentów „opuści” ISE, dzięki m.in.
- Działania prof. Piechnika w dużym stopniu przyczyniły się do rozwoju muzeum.
- Programy dotyczące umiędzynarodowienia szkół doktorskich, jak STER NAWA czy PROM.
– Rada Euroregionu Karpackiego, którą stworzyliśmy kilka lat temu, składa się nie tylko z inżynierów. Tam są również etnografowie, specjaliści od architektury, od fauny i flory z Uniwersytetu Rolniczego. Wiele uczelni jest zaangażowanych w nasze działania. Świadczymy pomoc i konsultacje dla gmin, które chciałyby nawiązać z nami współpracę. Takimi gminami mogą być gminy pogranicza polsko-słowackiego.
Otwarciu nowego laboratorium PK towarzyszyła XV Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. „Współrzędnościowa Technika Pomiarowa”, organizowana przez Laboratorium Metrologii Współrzędnościowej Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej m.in. Pod patronatem Głównego Urzędu Miar, Komitetu Budowy Maszyn PAN, Polskiej Unii Metrologicznej. Złotym partnerem konferencji jest firma Hexagon. Na Politechnice Krakowskiej rozpoczyna działalność Laboratorium Ultraprecyzyjnych Pomiarów Współrzędnościowych.